عيادت مهران مديرى از الناز شاكردوست در بيمارستان

عيادت مهران مديرى از الناز شاكردوست در بيمارستان  ️   11 روش  استثنایی

۱۱ روش استثنایی برای انگیزه و میل به تحصیل

️سوال:

براي افزايش ميل و علاقه به تحصيل چه کنيم؟

️پاسخ:

براى افزايش سطح انگيزه و میل به تحصیل راهكارهاى زير را عملى سازيد:

۱ ليستى از توانمنديهاى خود تهيه كرده و روزى دو يا سه بار با صداى بلند آن را بخوانيد مثلًا بگويند من شخص با استعدادى هستم، من در در س رياضي فرد توانمندي هستم من….

۲ ليستى از فوائد مادى، معنوى، موقعيتى درس خواندن و كسب موفقيت تحصيلى تهيه نموده و آن را هر روز مرور كنيد و هر روز چند دقيقه بر روى يكى از آن فوائد فكر كرده و چند سطر درباره آن مطلب بنويسيد و اين عمل را براى يكايك فوائد انجام دهيد و بعد هر كدام كه براى شما خوشايندتر بود را گاه گاهى مطالعه و به آن بيافزائيد.

۳ ليستى از پيامدهاى منفى درس نخواندن، مانند عدم موفقيت تحصيلي و يا نرسيدن به آرزوها و… را تهيه و با تأمل در مورد يكايك آنها اين پيامدهاى منفى را براى خود جدّى، بزرگ و معضل آفرين معرفى كنيد.

۴ براي حفظ و جلب انگيزه لازم سعي كنيد طوري برنامه ريزي نماييد تا ديگران هم در آن سهيم شوند مثلا درس را به اتفاق يكي از دوستان خود مطالعه كنيد و يا مباحثه كنيد.

۵ هرگاه در اجراي برنامه تحصيلي خود موفقيت داشتيد خود را تشويق كنيد و پشتكار خود را افزايش دهيد.

۶ هرگز در كارها نااميد نشويد و با حالت تهاجمي براي پي‌گيري و به انجام رساندن كارهاي ناقص و ناموفق، جديت به خرج دهيد. كارهايي را كه به عهده مي‌گيريد ناتمام رها نكنيد و آنها را به نحو احسن و تا رسيدن به نتيجه مطلوب ادامه دهيد.

۷ هر شب قبل ازخوابيدن، فعاليتهاي روز جاري را محاسبه كرده وميزان موفقيت خويش را ارزيابي كنيد.

۸ تلاش كنيد با اعضاي خانواده روابط نزديك و صميمي داشته باشيد، چون در هنگام درس خواندن به حمايت و كمك و آرامش نياز خواهيد داشت. سعي كنيد در كنار خانواده ي خود، اوقات خوش و مرفحي داشته باشيد

۹ سعي كنيد خيلي خوب و دقيق و منطقي (به دور از حرف و سخن ديگران ) به علايق و استعدادها و تواناييها و اهداف خود فكر كنيد تا جايي كه براي خودتان ، قانع كننده و آشكار باشد.

۱۰ وقتي موفقيتي بدست مي آوريد هر چند هم كه كوچك باشد ، معتقد باشيد كه آن در نتيجه ي سعي و تلاش شما بوده ، نه شانس و اتفاق و…

۱۱ شما براي كسب انرژي لازم براي رسيدن به يك هدف بايد انگيزة قوي داشته باشيد. انگيزه هم وقتي قوي مي‌شود كه دروني و خودجوش باشد نه بيروني و با زور. يعني اينكه شما معتقد به ادامه تحصيل و داشتن زمينة شغلي مناسب باشيد ،نسبت به مطالعه ، سطح سواد، موقعيت اجتماعي و… احساس نياز كنيد، از خواندن مطالب مورد علاقة خود لذت ببريد و نسبت به عملكرد خود احساس رضايت داشته باشيد. نه اينكه به خاطر ترس از حرف دروهمسايه و فاميل ، به خاطر اينكه پدرو مادرم از من خواستند و چنين انتظاري دارند، درس بخوانيد ، اين دلايل شايد براي ايجاد انگيزه خوب باشند ولي براي پايدار نگه داشتن انگيزه به دلايل و عوامل دروني نيازمنديم.

البته يكي از علل مهم بى حوصلگى در درس و حتى عدم تمركز در آن شيوه غلط درس خواندن مى‏باشد لذا خوب است در روش تحصيل خود تجديد نظر كنيد و با مطالعه بيشتر به يك شيوه علمى و كارآمد برسيد.

ارسال سوالات از طریق ربات زیر:

️ ir bot

پرسش از طریق شماره تلفن زیر :

۰۹۶۴۰۰

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

مشاوره

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار